Mateřská škola Tršice

Základní údaje
Zapojení v projektech

Akce školky

Základní údaje » Akce školky

Čarodějnický rej | vloženo: 04.05.2021, 10:08

Datum 30. 4. je už od nepaměti magické datum. Toho dne se totiž na celém světě slátají čarodějnice. Ani v naší školce jsme si tuto událost nemohli nechat ujít. Na slet čarodějnic jsme se pečlivě připravovali již od samotného rána. Dopoledne bylo plné čarodějných her, písniček o čarodějnicích a ježibabách, zaříkávadel a kouzlení. Děti si mohly vymalovat a vyrobit svou vlastní čarodějnici, hledat kouzelná zvířátka v kotlíku a také ochutnat všelijaké gumové potvůrky z opravdového kotlíku. Děti si samy vytvořily těsto na křupavé čarodějnické prstíky, které si následně vymodelovaly a hodné paní kuchařky nám je upekly v peci, tedy v troubě. Všechny děti byly za čarodějnice a kouzelníky převlečeni již od rána a tak se mohl konat pořádný čarodějnický rej, plný tance, létání na koštěti a her. Venku na zahrádce na všechny čarodějnice a čaroděje čekala magická Čarodějnická stezka za lektvarem čarodějnice Helgy, která si přála stát se krásnou princeznou. Dětem se tato stezka velice líbila a všechny děti zvládly uvařit lektvar na jedničku, takže si zasloužily průkaz malého čaroděje či čarodějky. Děti den zakončily výborným obědem a pohádkou Malá čarodějnice, ve které se dozvěděly, jak vlastně vypadá taková pravá Filipojakubská noc.
Mgr. Barbora Schwanzerová
Učitelka MŠ Tršice

Týden s knihou aneb kniha je moje kamarádka | vloženo: 04.05.2021, 10:07

Říká se, že březen je měsíc knihy. Ale bohužel v březnu byla naše školka zavřená, a tak jsme si téma Týden s knihou nechali až na otevření školky, alespoň pro předškoláčky. Ani epidemiologické opatření nám tohle krásné téma nijak nepřekazilo a my si ho s dětmi velice užili. Letos jsme týden s knihou tvořili pouze s předškoláky, ale o to více jsme se snažili i dětem které z důvodu uzavření MŠ pro mladší děti zprostředkovat pomocí distanční výuky tohle téma. Cílem tématu bylo, aby se děti seznámily s knihami, a písmenky které je již budou doprovázet po celý jejich život. Nejdůležitější bylo naučit děti, aby věděly, jak se ke knihám vlastně mají chovat, k čemu nám knihy slouží a že kniha nemusí být pouze plná obrázků a pohádek. Každý si pod pojmem kniha ještě v pondělí ráno představoval knihu pouze v pevné vazbě s obrázkem a pohádkami, ale v průběhu týdne děti zjistily, že knih je opravdu veliká spousta a mají různé podoby a různé využití. Děti se také dozvěděly, kdo je to spisovatel, k čemu slouží tiskárna a také jak se nazývá ten, co kreslí do knih obrázky, ano pan ilustrátor. Největší úspěch celého týdne u dětí měla námětová hra na knihovnu, kde jsme společně procvičili základy slušného chování, jak se máme chovat, když přijdeme do knihovny či do knihkupectví a jak to v takové knihovně vlastně funguje. Druhým největším úspěchem měla hra BINGO, kde děti poznávaly písmenka a společně jsme si užili při této hře moře legrace, jelikož se v dětech ani v paní učitelce nezapřel soutěživý duch a každý chtěl vyhrát.
Bc. Lucie Juračková, Mgr. Barbora Schwanzerová
Učitelky MŠ Tršice

Naše Země slaví svátek | vloženo: 23.04.2021, 11:52

Týden, kdy má naše Země svátek jsme si ve školce pořádně užili! Prohloubili jsme si povědomí o ekologii a probírali jsme témata jako – „Čím naší zemi škodíme?“, „Čím naší zemi můžeme pomoci?“. Zabývali jsme se také tříděním odpadů a musím říci, že děti z naší školky už ví, kam vyhodit sklo, plasty, papíry, staré elektro i věci do BIO odpadu a kov.
V úterý jsme se vydali uklidit Tršický les a hned za humny jsme měli pytel skoro plný, co všechno jsme našli – nestačili jsme se divit. Pneumatiky, starý blatník od kola, rukavice, ponožky, hračku dinosaura, spoustu skla, plechovek, roušek a všelijakých obalů. A aby naše Země byla veselá, odpady jsme vysbírali!
Ve čtvrtek 22. 4. 2021 čili ve Dne Země si děti prošly ekologicky zaměřenou stezku na téma „Třídíme odpady“ – kterou měli nachystanou okolo MŠ. Výsledkem tajenky v rámci stezky bylo RECYKLACE. A co to je? To už také víme!
Protože, i když jsme jen malé děti, my umíme třídit smetí! ☺
Bc. Veronika Zatloukalová

Ozdobme Tršice | vloženo: 06.04.2021, 7:54

I přesto, že jsme letošní Velikonoce nemohli strávit ve školce, chtěly jsme pro Vás udělat alespoň okolí školky pěkné a navodit u dětí velikonoční atmosféru. Zapojili jsme se proto do nápadu SRPŠ – Ozdobme Tršice! Díky našim úžasným rodičům a dětem, jsme s paními učitelkami ozdobily plot mateřské školy a celou vstupní část – schody. Moc nás těší také to, kolik z Vás jste přinesli výrobky „Mámo táto, tvořte se mnou“ a díky spojení všech velikonočních dekorací je výsledek velmi krásný!
Plot před školkou zdobí nejenom velikonoční obrázky dětí, různě malovaná velikonoční vajíčka a velikonoční dekorace, ale také krásná Velikonoční stezka, plná úkolů jak pro velké tak pro malé, kterou si děti i rodiči mohli projít. Moc všem děkujeme za Vaše výrobky a přejeme Vám krásné prožití Velikonočních svátků.
Bc. Veronika Zatloukalová
Učitelka MŠ Tršice

21. 3. 2021 aneb "Ponožková výzva" | vloženo: 01.04.2021, 9:09

Proč právě ponožková výzva? A proč právě v březnu, kdy už se pomalu otepluje a ponožky se těší, že se opět schovají do skříně na další zimu? Protože právě ponožky jsou symbolem světového dne Downova syndromu neboli ponožkového dne. Downův syndrom je nejčastější chromozomální vada. Jako připomínka tohoto syndromu bylo vybráno datum 21. 3. jako symbolika na podporu tohoto postižení, jelikož 21. 3. odkazuje na 21 chromozom, který je ztrojený. Ponožky byly zvoleny symbolicky proto, že když se dá pár ponožek k sobě patami, připomíná chromozom X, který mají osoby s Downovým syndromem ztrojený. V tento den si tedy dáváme na každou nohu jinou ponožku, čímž odkazujeme na odlišnost a „jinakost“ osob s tímto syndromem. Vyjadřujeme tím podporu a solidaritu a zároveň dáváme najevo, že tuto odlišnost chápeme a respektujeme. A v letošním roce se takovou podporu rozhodla vyjádřit i naše mateřská škola a i když je školka zavřená, našlo se pár dětí, rodičů a paní učitelek, kteří se do výzvy zapojili. A tímto bych jim chtěla moc poděkovat. Koláž z naší ponožkové výzvy naleznete ve složce Fotogalerie.
Mgr. Barbora Schwanzerová
Učitelka MŠ Tršice

Mámo, táto, tvořte se mnou | vloženo: 01.04.2021, 9:06

Tak jako mnoho let, i letos v naší mateřské škole probíhá celoroční projekt „Mámo, táto, tvořte se mnou“. V minulých měsících děti nosily své výtvory do mateřské školy, kde se jejich dílka vystavila a samozřejmostí byla i nějaká ta odměna. Bohužel letošní školní rok je poněkud jiný než léta předešlá a tak jsem se bála, že na jarní tvoření žádné výrobky nebudou. Ale to jsem se velice mýlila. Rodiče a samotné děti mne i paní učitelky v MŠ velice překvapili a před školkou se sešla celá řada krásných výrobků k danému tématu „Jarní probuzení“. Všechny výrobky, jsme vystavili v šatně MŠ (aby venku nedošly k nějaké úhoně) a každý kdo půjde, kolem se může podívat a pokochat se. Všichni, kdo nějaký výrobek přinesli, se mohou po znovuotevření MŠ těšit na odměnu a velikou pochvalu.
Mgr. Barbora Schwanzerová
Učitelka MŠ Tršice

Pečení masopustních koláčů | vloženo: 23.02.2021, 12:00

V pondělí 15. února 2020 jsme si s dětmi ve Lvíčátkách užívali masopust. Protože máme mlsné jazýčky, rozhodli jsme se, že si upečeme masopustní kynuté koláče. Ráno jsme si nachystali kvásek, který jsme pak přimíchali do těsta. Těsto nám vymíchala domácí pekárna, ve které více jak hodinu kynulo. Mezitím se děti na těsto chodily dívat a pozorovaly, jak se díky kvasnicím zvětšuje jeho objem. Po vykynutí jsme si nadělali bochánky, které jsme si vytvarovali do placiček a ty si děti podle sebe naplnily buď marmeládou nebo povidly. Na závěr si děti ozdobily koláčky mandlemi a rozinkami. Každý si odnesl domů svůj koláček a ještě jsme navíc měli výborný zákusek k obědu.
Bc. Veronika Zatloukalová
Učitelka MŠ Tršice

Co se šustne v lese - leden | vloženo: 18.02.2021, 9:32

Dne 8. 1. 2021 nás čekal další výlet do lesa. S dětmi a objevovali krásu zimní přírody. Tato novoroční vycházka se konala v trochu netradiční podobě a to hlavně z důvodu Covid–19. Nemohli jsme se jako třídy potkávat a tak jsme se vydali do lesa každá třída zvlášť. Ale neměnilo se nic na tom, že jsme si tu lednovou výpravu řádně užili. Tentokrát každá třída dostala veliký bojový úkol a to podle mapy hledat v naší obci dané náležitosti. Museli jsme hledat například krmítko, most nebo také hnízdo. Obě třídy se do hledání dali s velkým nadšením a možná také z toho důvodu že mezi sebou mohly soutěžit, kdo najde vše z naší mapky. Třída žabiček byla o něco šikovnější a podařilo se jím najít všechny věci ze seznamu. Lvíčata však nezahálela a do zaplněné mapky jím chyběly pouze 2 věci. Obě třídy dostaly následnou odměnu na cestě do školky v podobě sněhové nadílky. Již se nemůžeme dočkat únorové výpravy a doufáme, že budeme mít štěstí a budeme moc využit sněhové nadílky na bobování.
Bc. Lucie Juračková
učitelka MŠ Tršice

Vánoční nadílka 18.12. 2020 | vloženo: 04.01.2021, 15:20

Tak jako každý rok i letos naši mateřskou školu navštívil Ježíšek. Ale nebylo to jen tak, děti musely být letos opravdu hodné. Již v průběhu týdne si děti pro Ježíška nachystaly a nazdobily vánoční stromeček, vyráběly vánoční ozdoby, přáníčka a také malé dárečky pro rodiče. Až konečně nastal ten den. Bylo 18. prosince, děti se vrátily z vycházky, kde se venku dívaly, zda neuvidí letět Ježíška a zazpívaly si u venkovního stromečku koledy. A pak to přišlo, chvíle kdy se ze tříd ozval zvoneček. Děti v obou třídách pod stromečky našly spousty dárků. Mezi hračkami nechyběl nový zámek pro princezny i s kočárem, magnetické stavebnice, dřevěné město, panenky Barbie s oblečky, nové oblečky pro miminka, různé vkládačky, polytechnická stavebnice, cvičné chůdy, potřeby do kuchyňky a také maskoti každé třídy, velký maňásek lva a žabky a spousta dalších hraček a her. Každé z děti pod stromečkem našlo i svůj osobní dáreček, který si mohlo odnést domů . Děti měly obrovskou radost. A za tu radost to všechno opravdu stojí. Všem, kteří nám na tuto radost přispěli moc a moc děkujeme. Díky vám, škole a sdružení SRPŠ jsme dětem mohly vykouzlit opravdu bohatou Vánoční nadílku.
Mgr. Barbora Schwanzerová
učitelka MŠ Tršice

Vánoční vystoupení třídy Lvíčátek s názvem "Nebeské království aneb od Martina do Vánoc" | vloženo: 04.01.2021, 13:25

Celý prosinec jsme s dětmi pečlivě nacvičovali vánoční vystoupení s názvem „Od Martina do vánoc aneb Nebeské království“. Všechny děti dostaly svou roli, přičemž předškoláci a i středňáci měli roli o něco složitější, obsahovala i samostatný slovní projev.
Musím říct, že děti nacvičování moc bavilo a nikdy jsem neslyšela odezvu jako „néééé, nechceme nacvičovat, nám se nechce!“ Děti byly šťastné, že mají svou důležitou roli a také se jim líbil obsah, tanečky a písničky, které jsme nacvičovali. V letošním roce jsme vlastně ani nevěděli, zda nějaké vystoupení bude, protože jsme v listopadu měli školku zavřenou. Naštěstí jsme se nakonec sešli a mohli začít, i když vystoupení nemohli vidět rodiče naživo ve školce, napadlo nás alespoň celé vystoupení natočit.
V našem vystoupení se vyskytl Sv. Martin, Sv. Barbora, Sv. Kateřina, anděl, čert i Mikuláš, sněhové vločky, Sv. Josef a Sv. Lucie. Na závěr jsme Ježíškovi zazpívali písničku „Narodil se Kristus pán“ a děti do kamery vzkázaly rodičům, jak je mají rádi. Společně jsme také vyrobili dárek pro rodiče – srdíčko jako ozdoba na vánoční stromeček ze samo tvrdnoucí hmoty, které jsme ozdobili třpytkami a nabarvili. Nakonec jsme dárky zabalili do balicího papíru, který si děti samy pomalovaly. Děkuji také paní asistentce Verči, která mi pomohla besídku doprovodit ke klavíru na flétničku. I díky tomu vznikla krásná vánoční atmosféra.¨
Bc. Veronika Zatloukalová
Třídní učitelka Lvíčátek

Vánoční vystoupení třídy Žabičky aneb čertovská školka | vloženo: 04.01.2021, 13:24

Letos se dne 17.12.2020 Uskutečnila ve třídě žabičky vánoční besídka pro rodiče trochu netradičně z důvodu Covid opatření nebyla možnost přivítat rodiče i náš v MŠ. Proto jsme nezaháleli a snažili se najít alternativní způsob, jak rodičům vystoupení ukázat. Ač to nebylo lehké natočili jsme vše na video a následně zpracovali abychom v co nejkratší době mohli rozeslat. Tohle nás všechny mrzelo ale dalo nám to takzvaný hnací motor, aby naše vystoupení bylo o to hezčí.
Celé vystoupení jsme pojali jako ČERTÍ ŠKOLA ANEB PODÍVÁME SE DO PEKLA. Jak už název vypovídá všechny děti se proměnili v čertíky a předvedli jsme pár básniček a písniček které jsme se společně učili a že to byla opravdu čerti podívaná. My s dětmi jsme si užili nácvik a každý den jsme zažili spoustu legrace. Pro některé děti to bylo první vystoupení, kterým se mohli ukázat rodičům co vše se ve školce zatím naučili. Den před naší besídkou jsme navštívili i třídu lvíčat abychom si jedna i druhá třída užili zasloužený potlesk za naší skvěle odvedenou práci a zároveň aby si děti zvykli na další vystoupení n publikum.
Chtěla bych poděkovat všem rodičům za spolupráci na přípravě vystoupení v podobě krásných kostýmů. Zároveň mé poděkování patří i paním asistentkám které se podíleli na přípravách kulis a pomáhali s organizací během nacvičování
Bc. Lucie Juračková
Třídní učitelka Žabiček

Mikulášská nadílka aneb čertovský den v MŠ, 4. prosince 2021 | vloženo: 04.01.2021, 13:22

Dne 4. prosince se ve školce konal Čertovský den, aneb všechny děti se proměnily na čertíky a společně jsme si užili čertovskou školku. Od samého rána čekaly děti čertovské omalovánky, úkoly a také si hrály si na peklo. V osm hodin jsme slyšeli řinčení řetězů a naběhly k nám čertice se Sv. Mikulášem. Mikuláš napomenul zlobivé děti a ty mu slíbily, že už budou příští rok hodné.
Díky paní učitelce a asistentkám, které se převlékly do kostýmů čertů a Mikuláše děti o nadílku nepřišly, přece jenom tradice se musí dodržovat.
Děti dostaly od Mikuláše nadílku v podobě různých dobrot a po odchodu čertů děti začaly zlobit na novo, přece jenom jsme jim žádnou újmu nezpůsobili.
S dětmi jsme si zasoutěžili čertovské hry jako skok v pytli, hod na kotlík, zacvičili jsme si čertovskou rozcvičku, zazpívali čertovskou písničku a moc jsme si to užili!

Co se šustne v lese s liškou COCO (prosinec 2020) | vloženo: 04.01.2021, 13:20

Po uzavření MŠ z důvodu Covid epidemie jsme se rozhodli uskutečnit náš projekt v náhradním termínu. Aby to bylo zajímavé pro nás všechny paní učitelka Lucka domluvila návštěvu lišky Coco. Liška žije v Prostějově v panelovém domě a její pán ji má už od narození. S dětmi jsme si povídali, co taková liška může vyvádět v bytě, a tak jsme se těšili že se vše dozvíme.
Pán s Coco přijel a začal nám jako myslivec povídat krátký příběh. Slovo krátký bych velice ráda zdůraznila, jelikož rychlostí mrknutí oka Coco vyběhla ze své krabice a běhala nám chvilku po školní zahrádce. Mysleli jsme, že tohle vše je součástí domluveného programu a čekali kdy si pán Coco zavolá a začneme poznávat život lišky. Bohužel Coco své pudy i přes život ve městě nezapřela a náš plot přeskočila jako by se nechumelilo a namířila si to přímo do lesa. Tímto byl náš program během pár minut u konce.
Ale my jsme to s dětmi nenechali jenom tak jako správní lovci jsme se vydali do lesa po stopách Coco jestli náhodou nenajdeme nějakou stopu, která nás navede kde by se liška mohla úkryt. Od pana majitele jsme byli vybavení vodítkem, kdyby se nám náhodou podařilo Coco vystopovat.
Děti to náramně bavilo a takové ticho v lese jsem dlouho nezažila. Každý koukal pod nohy a hledal sebemenší stopu. Bohužel ani my jsme se do MŠ nevrátili s Coco.
S panem majitelem od Coco jsme byli v každodenním kontaktu a doufali jsme, že se Coco v nejbližší době objeví. Uběhlo pár dní, kdy se na sociální síti objevilo video o návratu Coco domů nebudu nic nalhávat byla jsem opravdu ráda, že je v pořádku. Čekala jsem na telefon od pana majitele, který se nebál říci že i Coco po těch pár dnech měla hlad a bohužel si vyhledá kurník jedné naší maminky kde si zašla na svačinku. Tomto bych chtěla poděkovat i naší mamince a její paní sousedce za jejích odvahu! Kterou projevili tím, že skoro hodinu dokázali udržet Coco na jednom místě, než si pro ni přijel pan majitel

Malá technická univerzita - projektový den Malý vodohospodář | vloženo: 29.10.2020, 11:57

Dne 8.10.2020 se k nám do školky vypravila paní z malé technické Univerzity s projektem – Malý vodohospodář.
Celý den byl rozdělen na dvě části. První technická část ve školce a následovala venkovní část s aktivitami a názornou ukázkou pokusů. Během aktivity ve třídě se děti seznamovaly s tématem VODA. Děti se mohly přiučit mnoha věcem, např. jak by se dalo šetřit vodou v domácnosti, co děláme správně s vodou a co špatně a jak to vlastně v přírodě a taky v domácnostech a ve světe s vodou funguje. A aby se ve třídě jen nesedělo v kroužku, snažily se skupinky dětí sestavit z kostek lega vlastní čističku vody. Nejdříve však paní ukázala dětem, jak taková čistička vody funguje jaké máme druhy filtrů a co vše nám jednotlivé filtry pomáhají čistit( velké nečistoty, menší nečistoty a mikro nečistoty) ač se to mohlo zdát pro mnohé zvláštní téma naše děti to velice bavilo a následujících pár dní si děti hlídali využití vody při mytí rukou.
V druhé části programu, tedy venkovní si děti nejprve zopakovaly druhy filtrů a zahrály si s nimi pohybovou hru na upevnění nových poznatků. Poté jsme se rozdělily do třech skupinek a ve skupince si děti zkusily přefiltrovat znečištěnou vodu. V hrubém filtru se nám zachytily největší nečištoty, v jemném menší a v mikrofiltru ty nejmenší. Myslím, že po tomto dnu už děti vědí, kdo to takový vodohospodář je, jak se filtruje voda, k čemu sloučí čistička odpadních vod a jak s vodou zacházet a šetřit s ní.

Co se šustne v lese - říjen 2020 | vloženo: 29.10.2020, 10:33

Dne 6.10. 2020 se děti zúčastnily celoročního projektu, „Co se šustne v lese“, v letošním roce nás projektem bude provázet skřítek Emilek, který nás postupně bude seznamovat s lesem podle ročních období. Naše první výprava nebyla moc dlouhá. Odehrávala se na hřišti školky, kde jsme našli dopis od skřítka a plnili jeho úkoly. Téma první výpravy byli ,,Houby“, zahráli jsme si společně hry na toto téma. Jedním z úkolů našeho skřítka bylo uvařit něco dobrého. V lese ani na zahrádce jsme žádné houby nenašli, tak jsme s dětmi vařili kotlíkový guláš. Do přípravy se zapojily úplně všechny děti od krájení párku, brambor po důkladnou kontrolu guláše v kotli a následnou degustaci. Pro paní učitelky u ohně byla největší pochvala od dětí a ušpiněné pusinky od guláše. Bylo to krásné dopoledne kdy nám i počasí přálo a s dětmi jsme zažili spoustu legrace.

Společné hry předškoláků s 1. třídou | vloženo: 27.09.2020, 10:18

Ve čtvrtek 17. 9. 2020 proběhly na multifunkčním hřišti společné hry předškoláků s dětmi z první třídy. Dětí bylo dost a dost, tak se rozdělily na tři družstva a společně se daly do soutěžení.
Nejprve musely vyzkoušet, jak umí spolupracovat a předávat si míč, jak nad hlavou, tak pod nohama a těžší variantu bokem. Mezi další disciplíny patřilo skákání v pytli, driblování balónem mezi kužely, přenášení balónku a jedna z nejtěžších disciplín, přenášení čočky na malé lžičce. Na závěr si družstva vyzkoušela svou vytrvalost a společně se vydala na velký okruh kolem celého multifunkčního hřiště. Úkolem dětí bylo běžet tak rychle, jak běží ten nejpomalejší a zároveň dávat pozor, aby někoho neztratily.
Všechny děti byly nadšené, že opět vidí své kamarády, kteří již nastoupili do první třídy. Družstva získala stejně bodů, a tak se vítězem vlastně stal úplně každý. Všechny děti dostaly za vynaloženou námahu sladkou odměnu a památeční medaili. Bylo to velice příjemně strávené dopoledne, plné slunce, soutěživých her a dětské radosti.

Na vlně zvuku - hudební program muzikoterapie | vloženo: 18.09.2020, 13:19

V pátek 11. 9. 2020 byl pro děti z MŠ Tršice připraven prožitkový hudební program Muzikoterapie – Na vlně zvuku, který vedla speciální pedagožka Alena Svobodová. Cílem tohoto programu bylo děti seznámit s prvky muzikoterapie.
Děti se seznámily se zajímavými hudebními nástroji, jako jsou bubny djembé, šamanský buben, didgeridoo, tibetská miska, brumle, salašnická fujarka, koncovka, frčák, koshi zvonky a další. Programem děti provázel kouzelný zvoneček, který děti přeměnil na tanečníky u šamanského bubnu, muzikanty bubnující na djembé a na zpěváky doprovázené tibetskou miskou. Děti si vyzkoušely jaké je to hrát společnými silami a společně s paní Alenou vytvořily rytmickou kapelu, která dovedla hrát nádherné melodie i bez rytmu. Děti se samy zapojovaly do hry, podle toho jak vycítily rytmus.
Na závěr si všichni odpočinuly při muzikoterapeutické relaxaci za zvuků koshi zvonků. Dětem se program velice líbil a z poznávání nových a netradičních hudebních nástrojů byly nadšené. Budeme se těšit na další taková to příjemná setkání.

Výlet do jezdeckého areálu 11. a 12. 6. 2020 | vloženo: 15.06.2020, 11:22

Dne 11. 6 se třída Žabiček vypravila do jezdeckého areálu Tršice – Hostinův Důl, třída Lvíčátek o den později - 12. června 2020. Po příchodu s dětmi na ranč nás čekal pohled na krásnou jízdárnu a pastvy s koňmi. Jako první jsme se posilnili svačinkou a pak se vydováděli na místním dětském hřišti, kde byly i trampolíny na které se děti moc těšily.
O hodinu později si nás vyzvedl pan správce, který nám představil tři krásné koníky, velký, menší a nejmenší, který děti zaujal nejvíce – mini poník Gina.
Děti se projely na místní jízdárně nejméně na dvou z koníků a pořádně si to užily, vždyť přece nejkrásnější pohled na svět je s koňského sedla. Po další hodince jízdy na koních jsme společně s koníky došli na nedalekou pastvu, kde jsme se seznámili s dalšími deseti koníky. Pozorovali jsme, jak se koně válí, pasou a také jsme si je mohli pohladit.
Na závěr výletu jsme se posilnili před cestou nanukem a se spoustou zážitků vyrazili zpátky do školky!

Dopravní projekt v MŠ - 3. března 2020 | vloženo: 12.03.2020, 8:57

V úterý 3.3. 2020 v naší školce proběhl „dopravní projekt“. Poznávali jsme nejen dopravní prostředky, značky a barvy na semaforu, ale především jsme se s dětmi zaměřili na bezpečnost. Všichni jsme každý den účastníky silničního provozu. Ať už v autě, pěšky nebo třeba na kole, proto jsme si hravou formou připomínali a osvojovali pravidla silničního provozu. Mladší děti strávily den ve školce, kde je čekaly aktivity a hry na toto téma. Poznávaly dopravní prostředky, barvy, skládaly loďky a parníky, hrály si na řidiče, učily se správně rozhlédnout a přejít přes přechod, tančili na písničky, stavěli silnice, domy a města, pouštěly lodičky na vodě… Předškoláky čekal program v tělocvičně I. stupně ZŠ. Ve spolupráci s Centrem Semafor Olomouc zde děti měly nachystaný program MDH (mobilní dopravní hřiště), na začátek si na příběhu o neposedné koloběžce připomněly základní pravidla bezpečné jízdy na silnici, důležitých telefonních čísel (150, 155, 158) a především jak je důležité mít při jízdě na hlavě ochranou helmu! Poté jsme si s využitím kobercového systému cest už jen hráli na auta, řidiče, motorky, chodce… svítily nám k tomu semafory, řídili jsme se značkami, při odbočení nezapomínali dát blinkr a jezdili jsme, jak nám pravidla silničního provozu dovolily. Doufáme, že i když jsme se bohužel sešli v malém počtu, tak si všechny děti tento den dostatečně užily a odteď už na silnicích jen bezpečně!

Buďme kamarádi - program v MŠ | vloženo: 28.02.2020, 11:56

V úterý 18. února nás navšívila ve školce Mgr. Alena Svobodová, která realizuje ve školách a školkách program s názvem „Buďme kamarádi“ aneb život dětí s handicapem. Cílem bylo především nahlédnutí do světa kamarádů s postižením a dokázat si, co všechno tyto děti mohou i se svým postižením zvládnout. Celým programem nás provázela panenka Anežka. Děti se prvně seznámily s tělesnými postiženími – vyzkoušely si malování nohou, skládání kostek nohama a také si vyzkoušely, jaké to je jezdit na invalidním vozíku. Dále jsme si vyzkoušeli život lidí nevidomích – chůzi se slepeckou holí, skládání poslepu, hmatové pexeso. Už také víme, co je to Braillovo písmo a také si vyzkoušeli psaní takového písma na speciálním Pichtově psacím stroji. ra závět se s námi paní lektorka rozloušila znakovou řečí, kterou jsme se naučili říkat „ Já tě mám rád“.  ♥ Už všichni víme, že lidé s různým postižením to nemají tak jednoduché jako my a tak se jim nikdy nebudeme smát.

Co se šustne v lese - únor - masopustní průvod | vloženo: 28.02.2020, 11:33

Letošní únorové „Co se šustne v lese“ bohužel nebylo na sněhu, ale na blátě. To nás ovšem neodradilo a vydali jsme se do přírody. Nasadili jsme si masky a mohli jsme vyrazit na náš masopustní průvod. Výjimečně jsme místo lesa zvolili procházku k přehradě a změna se nám moc líbila. Cestou jsme zpívali písničky a děti zpěv doprovázely hraním na hudební nástroje. Když jsme došli k přehradě, tak jsme si udělali přestávku a poté jsme vyrazili zpátky do školky. Všechny děti tuhle delší výpravu krásně ušly a po obědě si zaslouženě odpočinuly.

Nechci kazy aneb jak se starat o zuby - Projekt v MŠ | vloženo: 28.02.2020, 11:32

Dne 14. 2. 2020 probíhal celý den projekt s názvem Nechci kazy, aneb jak se starat o zuby. Všechny činnosti se týkaly zubů a zubní hygieny. Děti skládaly obrázky z více částí, vykreslovaly omalovánky, vyplňovaly pracovní listy, skládaly puzzle, podívaly se na pohádky o zoubcích a zatancovaly si na písničku „Draka bolí zub“. Na koberci jsme si ukazovali spoustu obrázků, povídali jsme si o zubní hygieně a zubním lékaři, naučili jsme se básničku o zoubcích a napodobovali jsme pohyby zoubků. Dále děti tvořily ústa se zuby a zubní kartáčky z barevného papíru. Poté byly děti rozděleny na předškolní a mladší, protože nás navštívily studentky zubní hygieny z Olomouce, které si pro nás připravily zajímavou prezentaci o ústní hygieně a správné technice čištění zubů. Děti si na tento den donesly zubní kartáčky a vyzkoušely si správnou techniku čištění zubů. Při procházce jsme se šli podívat k budově lékařů a povídali jsme si, kdo zde navštěvuje pana zubaře, jak to u něho probíhá, komu už někdy vypadl zoubek a kdo už měl někdy kaz. Před odpočinkem si děti poslechly pohádku O princezně Pavlínce a jednom bolavém zoubku a po odpočinku si ještě zahrály na zubaře. Děti si celý den užily.

Od zrníčka k bochníčku - program v MŠ | vloženo: 24.01.2020, 13:52

V pátek, 24. ledna 2020 navštívila naši školku paní Pacovská ze sdružení Děti na větvi s programem „Od zrníčka k chlebu“. Program pro děti mateřských škol byl připraven na necelé dvě hodiny a během něj si děti nejen užily spoustu zábavy, ale také se dozvěděly plno zajímavých a nových věcí o tom, jak to s tím zrníčkem vlastně je.
V úvodu programu děti slyšely pohádku Kuřátko a obilí. Před sebou měly ukázky klasů obilovin a mohly tak hned názorně vidět, jak který druh obilí vypadá. Paní Pacovská měla připraveny i zrníčka jednotlivých obilovin a děti tak zkoumaly nejen tvar, ale také barvu a velikost. Názvy se učily a pomocí vytleskávání slabik nová slova opakovaly. Další krok byla příprava pole a ukázky prací jako za starých časů, tj. bez pomoci zemědělské techniky a elektrické energie. Děti zkoušely pohybovou nápodobou všechny úkony potřebné pro to, aby ze zrníčka nakonec byl hotový chleba. Dokonce si i mohly prohlédnout cep a zaťukat na něj, z jakého je pevného dřeva.
Pak nastala nejzábavnější část programu a tou dozajista byla příprava těsta na pečení chleba. Děti byly rozděleny do skupin a obě skupinky dostaly svoji mísu a velkou vařečku. Postupně odměřovali suroviny a sypaly je do misek, promíchávaly vařečkou. Všechno si bedlivě prohlížely a měli možnost porovnat i odlišnost mezi moukami – do našich ukázkových chlebů byla použita špaldová a žitná. Všichni se střídali a tato práce je moc bavila.
Pak už jen zbývalo vymazat formy a těsta do nich přelít, zakrýt alobalem a odnést na pečení. Děti si pak mohly ještě vymalovat koláče a perníčky na obrázku a na chleba si počkat.
Domů každý dostal kousek na ochutnání a také vytištěný recept, aby mohly doma vyzkoušet i maminky nebo babičky. Dobrou chuť!

Karneval v mateřské školce | vloženo: 22.01.2020, 13:29

„Dobrý den, dobrý den, do masek se převlečeme! Pojďte všichni rychle dál, dneska máme karneval!“
Dne 17. ledna 2020 se v naší mateřské školce konalo karnevalové veselí. Do školky místo masek přišly princezny, Elsy z Ledového království, víly, rytíři a spousta dalších pohádkových bytostí – konal se totiž KARNEVAL!
Od samého rána si děti vzájemně představovaly své masky a užívaly si pobytu ve školce ve svém převleku. Dnes do školky nepřišli ani paní učitelky ale kočička, koala, kovbojka, příšerka a královna černých lesů. Děti čekaly pohádková stanoviště, kde si v masce zasoutěžily v různých disciplínách, dále diskotéka na oblíbené veselé písničky, hry s nafouknutými balónky či limbo tanec s podlézáním pod lanem. Společně jsme si užili skvělí den a děti se těšily na další karneval se SRPŠ, který je čekal hned následující den .

Výlet do Pevnosti poznání | vloženo: 22.01.2020, 13:28

Dne 14. Ledna 2020 jsme se vypravili na první autobusový výlet tohoto školního roku. Cílem naší cesty byla Korunní pevnůstka v Olomouci, kde byly pro děti nachystány programy s názvem – Barevné planety pro předškoláky a Tvrdá doba kamenná pro mladší děti. V programu Barevné planety jsme navštívili planetárium a pohodlně jsme ulehli na vaky. Nad námi se rozsvítila hvězdná obloha. Děti se seznámily s planetami sluneční soustavy, které jsme si v planetáriu krásně prohlédli. Nejvíce děti zaujala naše Země a také největší planeta Jupiter. Při promítání jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Jako další část programu nás čekala „vědecká výtvarka“, kde si děti nakreslily dle obrázků oněch osm planet pomocí barevných pastelů.
Mladší děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí z tvrdé doby kamenné. Viděly spoustu obrázků zvířat z té doby a dokonce nahlédly do „podmořské jeskyně“ s vodními zvířátky. Poté děti tvořily „jeskynní malby“ na papír a moc se jim obrázky povedly. Dále poznávaly pralidi, dozvěděly se, jak pralidi žili, čím se živili a jaká zvířata lovili a proč. Poté děti zvládly poskládat obrázky z více částí a sáhly si na pravou kůži i kožešinu ze zvířat. Také si děti zahrály na lovce a „ulovily“ několik zvířat. Za odměnu dostaly zub na provázku a byly moc nadšené.

Leden - Co se šustne v lese | vloženo: 14.01.2020, 13:37

Po zimních prázdninách jsme se šli provětrat do přírody. Děti les už dobře znají, ale zase se dozvěděly něco nového. Tentokrát jsme si povídali o ptáčcích, pozorovali jsme je a poslouchali jsme jejich zpěv či klování do stromu. Děti už ví, kteří ptáčci zde přes zimu zůstávají a čím se živí. Také ví, kteří ptáčci naopak odlétají do teplých krajin a proč tam létají. Ptáčkům jsme společně zazpívali písničku „Bude zima, bude mráz“ a nakonec si děti zahrály pohybovou hru „na ptačí honěnou“, aby se proběhly a zahřály. Po hře jsme už zamířili ke školce, kde děti ještě odstrojily stromeček. Potom už děti spěchaly na oběd, protože byly po návštěvě lesa hladové.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vánoční nadílka - Ježíšek v MŠ, 19. 12. 2019 | vloženo: 20.12.2019, 13:12

Dne 19. Prosince 2019 naší mateřskou školku navštívil sám Ježíšek. Děti byly letos opravdu moc hodné, protože je čekala pod stromečky v obou třídách Žabiček i Lvíčátek spousta hraček! V letošním roce jsme obdrželi příspěvky na hračky jak od paní ředitelky, tak od obce i od rodičů. Tímto bych chtěla všem moc poděkovat, protože co je víc, než radost v očích dětí. Tento rok děti čekal pod stromečkem kočárek, postýlka, spousta knížek i knížek ke kouzelnému čtení. Také navlékací hry, různé didaktické hry, puzzle, stavebnice pro kluky, dokonce africké bubny a tak bych mohla pokračovat ještě dlouho! Každé z dětí také dostalo zabalený dáreček – hračku, kterou si mohl každý odnést domů. Děti byly moc šťastné a hrdě si nesly domů hračku, kterou dostaly od „školkového“ Ježíška.

Vánoční vystoupení Lvíčat - Andělský sen | vloženo: 16.12.2019, 11:51

Vážení rodiče, babičky, dědečci, sourozenci, přátelé MŠ, pane starosto, prostě všichni, kteří jste nás v úterý 10. prosince 2019 navštívili, velice Vám děkujeme se návštěvu naší MŠ, cukroví, které jste přinesli, shlédnutí vánočního vystoupení Lvíčat, skvělou atmosféru a hojný počet nejen na vystoupení, ale také v dílničkách. Snažili jsme se s dětmi vytvořit prostředí, které pro vás bude příjemné, ve kterém budete si budete moct stejně jako my odpočinout, setkat se s přáteli a užít si společné chvíle. Ač samotné vystoupení je projekt jednodenní, respektive zabere pouhých pár hodin, věřte, že nám dal práce a něco více a společně jsme se na něj opravdu velmi těšili. My si z něj odnášíme nejen zážitky, ale také nové zkušenosti a znalosti o pečení perníčků, chystání občerstvení, úklidu, co je to tréma a jak důležité je si vzájemně pomáhat… Andělíčci vykouzlili prostředí s vystoupením, o kterém se nám ani nesnilo. I přes svůj věk zvládly představení na jedničku, nebály se a ukázaly co v nich je a snad i Vám se naše představení líbilo. Závěrem bych chtěla všem popřát krásné a klidné prožití vánočních svátků v kruhu nejbližších a šťastný vstup do nového roku 2020.

Co se šustne v lese - prosinec 2019 | vloženo: 08.12.2019, 18:46

Ve středu nás jako každý měsíc čekala výprava do lesa. Tak jsme se teple oblékli, nasadili batůžky na záda a vyrazili jsme. Hned před školkou nás jako každý rok čekal první úkol. Bylo to oblíbené zdobení stromečku vánočními ozdobami, řetězy a lojovými koulemi pro ptáčky. Děti zdobení moc bavilo a krásně stromeček nazdobily. Po ozdobení jsme se vydali přímo do lesa, kde jsme si zahráli pohybovou hru „Na magnety“. Při hře děti musely tvořit skupinky v určitém počtu a měly se spojit určitou částí těla. Vytvořené „magnety“ se samozřejmě nesměly rozpojit, dokud učitelka nedala pokyn. V lese děti stavěly domeček pro zvířátka, aby se mohla schovat před zimou. Nakonec si děti zahrály hru, při které se z nich staly stromečky a samy utvořily les. I přes chladné počasí se nám v lese moc líbilo, všechny aktivity děti bavily a těší se zase na příště.

Beseda O včeličkách a včelím životě | vloženo: 04.12.2019, 13:22

Dnes, 2. 12. 2019, v naší školce proběhla beseda s panem včelařem „O životě včeliček a včelím životě“. Besedy se zúčastnily předškolní děti a během hodiny se dozvěděly velkou spoustu zajímavých věcí. Třeba o tom, jak včeličky žijí, pracují, starají se o královnu a jaký a kde sbírají pyl, jak včelař se včelkami zachází a stará se o ně. V první části besedy pan včelař dětem povídal a také se jich ptal, zda něco o včelkách vědí. Některé z dětí byly velmi aktivní a na jeho dotazy uměly správně odpovědět. Zpravidla to souviselo s tím, že měly v rodině včelaře a tak již některé věci znaly. Během povídání se dokonce dozvěděly, jak postupovat a uniknout včelímu bodnutí anebo jaká je první pomoc po bodnutí a jak zabránit vniknutí jedu z váčku pod kůži. V další části pan včelař dětem ukazoval obrázky i praktické pomůcky, děti si mohly vyzkoušet na hlavu klobouk se síťkou, sáhnout na včelí vosk nebo přičichnout k přístroji na vykuřování úlu – „vykuřovadlu“. Na závěr se pan včelař s dětmi rozloučil a jako dárek dětem nechal sklenici medu. Děti byly moc šikovné, beseda je bavila a při závěrečné rekapitulaci dokázaly odpovědět na nejdůležitější poznatky, takže bylo vidět, že dávaly pozor a tohle téma jim bylo blízké.

Malá technická univerzita - 25. 11. 2019 | vloženo: 27.11.2019, 10:18

Dne 25. listopadu 2019 nám zpříjemnila den paní lektorka z Malé technické univerzity z Brna, která k nám do školky přijela s dvěma programy pro děti v rámci tzv. polytechnického vzdělávání. Protože nás bylo maličko, všechny děti se zúčastnily obou programů – první s názvem Stavitel města. Děti si společně postavily celé Tršice včetně silnic a ve skupinkách potom stavěly jednotlivé budovy. Nakonec měly za úkol zakreslit všechny budovy do plánu a seznámily se s tvorbou map – kdo je to kartograf už všichni jistě víme. Druhý program se jmenoval Stavitel mostů – děti si na začátku poslechly příběh o Karlovi IV., dozvěděly se, že postavil například Karlův most v Praze a že se do stavby přidávaly vajíčka – na což si děti také zahrály. Poté už děti skládaly ve skupinkách pilíře, ze kterých pak vzniknul velký most z lego kostek, přes který si dokonce mohli všichni přejít a vyzkoušet si na vlastní kůži pevnost postavěných pilířů. Na závěr obdrželi všichni stavitelé diplomy a se spoustou nových poznatků a zážitků jsme se s paní lektorkou rozloučili.

Vítáme Sv. Martina (8. 11. 2019) | vloženo: 14.11.2019, 11:20

Celý pátek probíhal projekt o Sv. Martinovi a všechny aktivity byly s tímto svátkem spojené. Děti zdobily koruny plastelínou, skládaly obrázky Sv. Martina a vymalovaly si tematické omalovánky. Nejvíce však děti bavilo pečení svatomartinských koláčků z kynutého těsta, kdy musely připravit samotné těsto, dokonce i drobenku, vytvarovat koláčky, které pomazaly povidly a posypaly drobenkou. Velmi se jim to povedlo, koláčky vypadaly krásně a každý si odnesl domů na ochutnání. Poté si děti poslechly pověst o Sv. Martinovi, viděly spoustu obrázků, které se pojí s tímto svátkem, také se naučily nějaká pořekadla a zazpívaly si písničku s klavírem. Nechyběla ani pohybová hra „na vojáky“ (jelikož Martin byl dle pověsti vojákem), při které děti plnily pokyny paní učitelky za doprovodu bubínku. Následně děti pracovaly u stolečku. Starší děti obkreslovaly šablonu koně, stříhaly, lepily a vyrobily si koně, který stojí. Mladší děti měly koně buď vystřiženého, nebo si ho vystřihly samy. Nalepily ho na modrý papír a bílou temperou dokreslily zasněženou krajinu. Venku jsme se prošli kolem lesa a pozorovali jsme přírodu. Děti vyprávěly paní učitelce, co vše si zapamatovaly o Sv. Martinovi a nakonec si zahrály pohybovou hru „na vločky“. Na projekt ve školce navazoval večerní lampionový průvod, který organizovalo SRPŠ.

Co se šustne v lese - listopad 2019 | vloženo: 14.11.2019, 11:20

Co se šustne v lese - listopad Ani v listopadu jsme nevynechali naši oblíbenou návštěvu lesa, kde jsme pozorovali stromy, které jsme pojmenovávali a osahali jsme si jejich kůru i větve. Také se děti dozvěděly, z jakých částí se skládají stromy a jak stromy dělíme. Dále pozorovaly, jak se mění příroda na podzim a jeho barvy. Poté jsme si z přírodnin vytvořily „dráčka Podzimníčka“. Děti si ve družstvech, do kterých se samy rozdělily, zahrály pohybovou hru „na skákanou“. Žabičky viděly pěkně z blízka koně v ohradě a některé děti si dokonce stihly všimnout i malého ježka, který se hned běžel schovat pod listí. V lese to máme moc rádi a těšíme se zase na příště. Lvíčata se vydala tentokrát na druhou stranu směrem k přehradě. Společně si pak vytvořili velkého společného draka z klacíků, listů a kamínků. S kamínkem jsme si pak zahrály hru na předávání kamínku i „skákanou“.

Divadlo v MŠ - Povídám, povídám pohádku 16. 10. 2019 | vloženo: 16.10.2019, 11:38

Dne 16. října k nám do školky zavítalo loutkové divadlo z Olomouce, které si pro děti připravil dlouholetý člen olomoucké činohry Moravského divadla pan Bartoň. Děti se do děje mohly zapojit a doplňovaly některé slova pohádek či si zazpívaly s herci známé písničky. V jedné z pohádek „O mlsné koze“ se dokonce některé děti staly herci a zahrály si „pasáčka“ koz. Celkem děti viděly tři loutkové pohádky – O Smolíčkovi pacholíčkovi, O mlsné koze a do třetice O lišce a vráně. Dětem se pohádky moc líbily, byly zajímavě a vtipně zahrány. Pohádky nám krásně zpříjemnily deštivý den.

Co se šustne v lese - říjen 2019 | vloženo: 16.10.2019, 11:38

Při letošní první výpravě do lesa nám počasí moc nepřálo. Nás to ovšem neodradilo, děti si obuly gumáky a teple se oblekly. Před odchodem jsme si ještě připomenuli, jak se máme a nemáme chovat v lese a konečně se mohlo vyrazit. Tentokrát jsme šli lvíčata i žabičky dohromady a děti byly moc rády. Cestou děti nasbíraly šípky na šípkový čaj, celou dobu poslouchaly oblíbené zvuky přírody a nasbíraly si i kaštany. Nechyběly ani zastávky na pitný režim a malý odpočinek na nabrání dalších sil. Asi v půlce cesty jsme si zahráli na „babu ve dvojičkách“, kdy se děti nesměly rozdělit a všem to moc šlo. Viděli jsme krásné koníčky v ohradě, kterým jsme zamávali, a šlo se dál. Některé děti dokonce viděly i srnečku, která v dáli jen mihla. Po cestě nám pořádně vyhládlo, takže po příchodu do školky jsme se už těšili na oběd. I přes nepříznivé počasí, se nám v lese líbilo a těšíme se zase na příště.

Koncert Vanda a Standa 3. 10. 2019 | vloženo: 03.10.2019, 13:19

V rámci projektu „Bezpečnost potravin“, který organizuje Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství ČR a Spolek My a děti z.s. hradí zdarma hudební koncert pro děti s názvem Jíme zdravě a s chutí. O program jsme zažádali a v MŠ ho zrealizovala dvojice hudebníků pro děti Vanda a Standa. Děti si spolu s Vandou a Standou zazpívali a zatancovali a dokonce se dozvěděli mnoho důležitých věcí. V průběhu programu u dětí upevňovali základní hygienické zásady především mytí rukou před jídlem, umývání ovoce a zeleniny. Děti se dozvěděly, proč nemají jíst nahnilé ovoce, zeleninu, proč nemají jíst potraviny, které jim spadly na zem nebo které našly či jak takovou zkaženou potravinu poznají. Vanda se Standou děti také aktivně do programu zapojovali – ptali se dětí na různé otázky, děti měly možnost se programu zúčastnit – zahrát si např. nějakou potravinu, ovoce a společně si s nimi zatancovali. Dvojice je známá také na internetu a můžete navštívit jejich webové stránky vandaastanda.cz. Na závěr jsme obdrželi zdarma také pexesa a omalovánky pro děti, zpěvník s CD Vanda a Standa a také CD s písničkami, které jsme si společně dnes zazpívali.

Školkiáda v MŠ - 26. 9. 2019 | vloženo: 27.09.2019, 13:53

Dne 26. září 2019 se ve školce konala tradiční olympiáda zvaná Školkiáda. Od samého rána jsme si s dětmi povídali o sportování, ve školce jsme skákali v pytli, tancovali s obručemi či si házeli s balóny. Později jsme si vysvětlili co to taková olympiáda je, co znamenají olympijské kruhy a dokonce jsme si poslechli naši hymnu. Děti se rozdělily do dvojic a měly za úkol nakreslit vlajku jejich družstva, ve kterém během dopoledne soutěžily v disciplínách jako – tanec ve dvojici s míčem, házení, trakař apod. Během venkovního pobytu na zahrádce si každý sportovec oběhl dlouhou překážkovou dráhu. Všichni sportovci se ale těšili na odpoledne s rodiči a na opékání špekáčků. Od čtyř hodin odpoledne započalo zapisování dětí na olympiádu – zapsalo se nám celkem 25 soutěžních družstev – rodič + dítě. V půl páté jsme zapálili olympijský oheň a odstartovali první soutěžní družstvo. Mezi disciplíny patřilo např. skok v pytli, kvíz – jak znám své dítě, přenášení dítěte na zádech, skok do dálky, skládání olympijských kruhů. Všichni sportovci doběhli do cíle s nádhernými časy. Tři nejrychlejší byli oceněni cenami a diplomem a samozřejmě všichni zúčastnění vyhráli malou odměnu a něco sladkého na zub. Celá akce se vydařila s krásným počasím a po špekáčku v bříšku hurá domů.

Společné hry předškoláků s prvňáky 18. 9. 2019 | vloženo: 27.09.2019, 13:25

Ve středu 18.9 2019 proběhly na multifunkčním hřišti společné hry předškoláky s prvňáčky. Každý předškolák si vybral jednoho školáka, se kterým byl ve dvojici. Udělala se dvě družstva, která závodila mezi sebou. Mezi disciplíny patřil skok v pytli, chůze po novinách, házení tenisového míčku do koše, trefa do branky florbalovou hokejkou. Děti byly nadšené, že můžou strávit čas se svými kamarády z první třídy. Bylo to příjemně strávené dopoledne. Obě družstva získala stejně bodů, takže vítězem skončil každý z dětí. Všechny děti dostaly za odměnu sladkost a památeční medaili. I přes větrné počasí se dětem sportování dařilo a všichni si to společně užili!

Celodenní výlet do okolí Tršic - 20. 6. 2019 | vloženo: 26.06.2019, 13:49

Děti se na výlet moc těšily, i když věděly, že cesta bude dlouhá a bude to náročné. Ráno si daly nachystané batůžky na záda a mohli jsme vyrazit. Cestou jsme si povídali a smáli se, pozorovali jsme krásnou přírodu a několikrát se zastavili, abychom se napili a nabrali síly. Když už jsme přicházeli do Doloplaz, děti už se moc těšily, až si dají něco malého na zub. Cestu všichni hravě zvládli a na fotbalovém hřišti se občerstvili. Po občerstvení a menším odpočinku si děti zahrály pohybové hry „Na medvěda“ a „Dobrý den, pojďte ven“. Nakonec proběhly týmové závody v předávání míče a děti to moc bavilo, dokonce se přidaly i některé paní učitelky. Po hrách jsme se už vydali na nedalekou autobusovou zastávku. Po chvíli přijel náš autobus, který nás zavezl zpět do Tršic, kde si děti daly zaslouženě točenou zmrzlinu. Všechny děti moc chválím, jak náročný den hravě zvládly.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Den dětí v MŠ 4. června 2019 | vloženo: 26.06.2019, 13:41

Den dětí jsme letos mateřské škole oslavili opravdu velkolepě. Už od samého ráda 4. června se dětí do školky scházely v pohádkových kostýmech, pekly bábovku, dělaly si samy zmrzlinový pohár se šlehačkou, tancovaly na písničky s balónky apod. V devět hodin k nám zavítalo divadlo s názvem „Alenka v říši divů“, které pokračovalo také dílničkou a tematickými činnostmi, které navazovaly na pohádku. Divadlo se dětem moc líbilo, což bylo znát z jejich zaujatosti během představení. Po představení jsme se nachystaly ven, kde jsme zdobili zahrádku balónky a krepovými papíry na odpolední slavnost s rodiči. Děti připravily také jednohubky a občerstvení. Během odpoledního programu byly pro děti nachystány stanoviště s pohádkovým tématem, kdy za všechny splněné úkoly získaly sladkou odměnu. Navštívila nás také „PIRÁTKA“, která dětem tvořila z balónků všelijaké zvířátka, srdíčka, květinky či šavle. Mezitím také s dětmi pirátka tancovala… Dále měly děti možnost vyrobit si masku na obličej z papíru.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Společný den dětí předškoláci s 1. stupněm - 3. 6. 2019 | vloženo: 26.06.2019, 13:34

Červen nám začal v mateřské školce vesele a zábavně. Na 3. června jsme měly připravený den dětí pro naše předškoláky a starší děti společně s dětmi z prvního stupně. Děti jsme rozdělily do družstev po 3 – 4 členech, tak, aby byl z každé třídy jeden zástupce. Každé družstvo obdrželo svou soutěžní kartičku, na kterou sbíralo razítka na 7 stanovištích. Na stanovištích je čekaly paní učitelky převlečené do různých kostýmů povolání, kde měly tématický úkol – např. hokejista, květinářka, popelář, lékař, policista, myslivec, farmář. Např. na stanovišti myslivec přiřazovaly děti lesní zvířátka k jejich mláďátkům, či na stanovišti hokejisty děti strefovaly hokejkou míček do branky. Děti v cíli obdržely medaili a sladkou odměnu. Vrcholem všeho byla společná diskotéka na zahrádce MŠ, kde měly děti nafouknutý také veliký skákací hrad, na kterém si pořádně zařádily. Myslím, že všichni byli spokojení a společně jsme si to moc užili!

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Co se šustne v lese - červen 2019 | vloženo: 26.06.2019, 13:33

Naši letošní poslední návštěvu lesa, jsme kvůli nepřízni počasí odložili z mokrého pátku na prosluněné pondělí, které se neslo v duchu rozloučení s lesem. Vytáhli jsme z batůžku dobroty a uspořádali si piknik, prošli se bosýma nohama v trávě a za svitu sluníčka si hráli se stíny. Celou cestu jsme si užívali teplého slunného počasí, na rozloučenou zvesela zazpívali a zamávali lesu a slíbili, že po prázdninách se zase vrátíme. Na samotný závěr, aby nám na pobyty v přírodě zůstala památka, jsme si vyrobili náramek z přírodnin, které jsme cestou potkali, každý podle toho, co se mu líbí. 

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Výlet do ZOO - 28. 5. 2019 | vloženo: 12.06.2019, 17:57

V nedaleké olomoucké ZOO na Sv. Kopečku byl snad každý, kdo ještě ne, vydal se tam se školkou na výlet 28. května! Cíl naší cesty nebyl naštěstí daleko, takže cesta autobusem utekla jako voda a my se s dětmi nasadili batůžky s nějakou tou dobrotou na posilnění a vydali se prozkoumávat zákoutí výběhů, hledat v nich nejrůznější cizokrajná zvířátka a obdivovat jejich velikost či šikovnost. Velký úspěch sklidila návštěva žiraf, akvárií z cizokrajnými rybičkami, surikaty, opičáci, kteří se před dětmi předváděli na lanech, ale třeba i úplně obyčejný výběh koz!

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vystoupení ke dni matek - Žabičky | vloženo: 12.06.2019, 17:56

Na čtvrtek 23. května jsme s dětmi připravili vystoupení o zvířátkách s názvem Pojďte s námi do ZOO, na které pilně nacvičovaly. Kromě nacvičování děti bavila také příprava malého občerstvení pro rodiče, kdy děti samy mazaly a chystaly jednohubky. Dokonce ještě připravily krásný ovocný dort. Děti se naučily krásné písničky i básničky a ani taneček nechyběl. Nakonec děti maminkám popřály k jejich svátku a rozdaly jim vyrobená přáníčka z lásky. Na vystoupení se přišla podívat spousta rodičů i prarodičů, také paní ředitelka a dokonce k nám zavítal i pan starosta, který dětem donesl dárečky za jejich krásné vystoupení.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vystoupení ke dni matek - Lvíčata | vloženo: 12.06.2019, 17:54

Zahráli jsme, zazpívali, mámě dárek z lásky dali… 21. května proběhla „besídka“ Lvíčat (nejen) pro maminky. I přestože děti pilně trénovaly, byla na nich toho dne znát lehká nervozita, aby náhodou něco nepopletly a mamince se vystoupení líbilo! Celý den jsme se připravovali a ladili poslední detaily.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Projekt "Barevné dny" | vloženo: 27.05.2019, 19:33

V měsíci květen proběhl 4 denní projekt s názvem barevné dny. Každý den byl zaměřený na jednu ze 4 barev. První barvička byla v pondělí, a to žlutá, úterý bylo zelené, středa červená a poslední den byl modrý. Děti měly vždy tričko s barvou téhož dne, samozřejmě i paní učitelky se s dětmi sladily. Děti měly také možnost ochutnávat různé ovoce i zeleninu, díky hodným rodičům, kteří to pro děti do školky přinesli. Ve středu si všichni donesli svoji oblíbenou „červenou hračku“, kterou při ranním kruhu popisovali a poté všem řekli, proč si ji vybrali.V měsíci květen proběhl 4 denní projekt s názvem barevné dny. Každý den byl zaměřený na jednu ze 4 barev. První barvička byla v pondělí, a to žlutá, úterý bylo zelené, středa červená a poslední den byl modrý. Děti měly vždy tričko s barvou téhož dne, samozřejmě i paní učitelky se s dětmi sladily. Děti měly také možnost ochutnávat různé ovoce i zeleninu, díky hodným rodičům, kteří to pro děti do školky přinesli. Ve středu si všichni donesli svoji oblíbenou „červenou hračku“, kterou při ranním kruhu popisovali a poté všem řekli, proč si ji vybrali.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Co se šustne v lese - květen 2019 | vloženo: 06.05.2019, 14:04

V květnu nás taktéž nepotěšilo pěkné počasí a vydali jsme se do lesa v deštivém počasí. Stromy nás naštěstí schovaly a tak jsme nezmokli. Hned na začátku lesa děti obdržely obrázky různých přírodnin, které měly za úkol v lese najít jako třeba – modřínová šiška, borovicová šiška, šeřík, sedmikráska, pampeliška či listy různých stromů. Společně jsme si po cestě ukazovali, co jsme našli. Poté jsme narazili na pána dřevorubce, které zrovna řezal stromy a tak jsme si mohli ukázat letokruhy, podle kterých se počítá stáří stromu. Děti se dozvěděly, pomocí čeho stromeček pije či dýchá.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Integrovaný záchranný systém + dopravní projekt v MŠ | vloženo: 29.04.2019, 19:53

V období 15. - 18. 4. se naše mateřská škola „proměnila ve středisko IZS“. Navštívili nás zástupci Policie ČR z oddělení tisku a prevence, kteří nás seznámili s náplní práce policisty. Dopravní situace jsme si vyzkoušeli a procvičili ještě následující den, který byl zaměřený na „dopravu“. Ve středu nás čekala hra „na lékaře“. Víme, kdy a jak zavolat sanitku a drobná poranění si už za pomoci dospělého zvládneme ošetřit sami. Zelený čtvrtek patřil hasičům. Nejdříve nás navštívili hasiči HZS Olomouc s preventivním programem Hasík, kteří si s námi povídali o práci hasičů a ukázali nám výstroj, kterou jsme si mohli vyzkoušet. Poté přijeli hasiči SDH Tršice, kteří nám ukázali techniku pro práci hasičů, cvičně jsme uhasili školku, podívali se do aut a odvážní mohli sami vyzkoušet, jaké to je hasit.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Divadelní představení "Dobrodružství na ostrově" | vloženo: 24.04.2019, 11:37

Dne 23. dubna nás čekalo společně s prvním stupněm divadelní představení v Tršicích na sále. Divadlo se jmenovalo „Dobrodružství na ostrově“. Příběh byl o chlapci Martinovi, který se až tak moc začetl do knihy o ostrově, až se na samotném, ostrově ocitnul. Na ostrově potkal opičku, s kterou se skamarádil a pomáhal jí najít opičí poklad na oplátku za to, že mu pomůže dostat se z ostrova zpátky domů. Nebylo to ovšem tak jednoduché, protože poklad hledal také pirát s jeho papouškem. Vše dobře dopadlo, opičí poklad se našel a Martin se vrátil zpátky k mamince a tatínkovi domů.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Dubnové "Co se šustne v lese" | vloženo: 24.04.2019, 11:35

Na naše dubnové „Co se šustne v lese“ jsme se vydali v pátek 12. dubna. Počasí nám bohužel nepřálo a teplé jarní počasí předchozího týdne vystřídalo chladné počasí s raním „posněhováním“. I přes chladné počasí jsme vyrazili směr → les.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Návštěva předškoláků v 1. třídě | vloženo: 12.04.2019, 19:09

Dne 10. dubna 2019 jsme s předškoláčky navštívily v rámci Dne otevřeného dveří první třídu. Po příchodu do třídy byli naši malý školáčci poněkud zaražení z toho, co je čeká. Paní učitelka předvedla s prvňáčky dětem ukázku čtení i počítání. Děti si vyzkoušely jít k tabuli, spojit počet puntíků ke konkrétnímu číslu 1 – 5, poznat první písmeno svého jména či spočítat počet předmětů na pracovním listu.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Program „Zdravé zoubky“ | vloženo: 12.04.2019, 19:08

Na začátku měsíce dubna k nám zavítaly dvě mladé slečny, které nám přišly povědět něco o zoubcích. Dozvěděli jsme se i jak si správně zuby vyčistit a děti si to za přítomnosti odbornic se svými kartáčky rovnou vyzkoušely.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vítání jara - 6.4. 2019 | vloženo: 12.04.2019, 19:05

Dne 6. Dubna se v Tršicích uskutečnilo Vítání jara ve spolupráci se SRPŠ. Předškoláci se předvedli se svým tancem na píseň „Buchet je spousta“. Jednotné oblečení dodalo vystoupení pěkný šmrnc a ve výsledku se celý taneček dětem moc povedl. Dle ohlasů rodičů se velké úsilí při nacvičování vyplatilo. Vystoupily také děti z našeho tanečního kroužku, které si připravily s paní učitelkou pěkný taneček

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Týden s knihou | vloženo: 22.03.2019, 13:26

Po jarních prázdninách nás v týdnu od 18. – 22. Března ve školce čekal týden s knihou. Během týdne s knihou jsme chtěli děti především nalákat ke knížkám a vzbudit u nich právě zájem o knihy.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Co se šustne v lese - březen 2019 | vloženo: 13.03.2019, 17:21

Také v měsíci březnu jsme se s dětmi vypravily v pátek 8. března do lesa. Počasí nám příliš nepřálo a hodně nám foukalo. Tentokrát jsme pozorovali probouzející se jarní přírodu a příchod jara – zelenání trávy, pučení stromů, první jarní květiny, viděli jsme dokonce kočičky, které jsme si natrhali do školky.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Malování s panem malířem Dostálem | vloženo: 13.03.2019, 17:19

Začátkem měsíce března jsme u nás ve školce přivítali malíře pana Dostála, který u nás nebyl poprvé. Zábavnou formou se děti učily, jak malovat zvířátka. Děti se naučily malovat např. medvěda, včelu, hada, myš, jelena a spoustu dalších zvířátek.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Výlet do Olomouce - Divadlo 12. února 2019 | vloženo: 15.02.2019, 12:48

Dne 12. února 2019, jsme se s dětmi vydali autobusem do Olomouce, do Arcidiecézního muzea na loutkovou pohádku O Velkém čaroději. Po skončení představení jsme se prošli po Olomouckém Václavském náměstí a podívaly se také do katedrály Sv. Václava.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Co se šustne v lese - únor 2018 | vloženo: 15.02.2019, 12:47

Dne 8. 2. 2019 jsme se vydali na dobrodružnou cestu lesem. Do mateřské školy přišel dopis od samotného Willyho Foga, známého cestovatele. V dopise prosil děti, aby mu pomohly najít ztracený poklad. V dopise přiložil i mapu, dle které se děti měly orientovat.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Programy "Adra" - 4. únor 2019 | vloženo: 11.02.2019, 13:08

Dne 4. února k nám do mateřské školy přijeli dva sympatičtí pánové ze sdružení „ADRA“, což je mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje pomoc lidem v nouzi. V ČR se věují také globálnímu rozvojovému vzdělávání – vybrali jsme pro děti dva programy a to Dlouhá cesta banánů a Výlet do světa Keňa.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Na ptačím krmítku 25. ledna 2019 | vloženo: 01.02.2019, 11:00

Před víkendem nás navštívila Mgr. Tereza Pacovská, která si v rámci environmentálního výukového programu pro nás připravila program s názvem „Na ptačím krmítku“. Děti se dozvěděly mnoho informací o ptáčcích, kteří zde přes zimu zůstávají, kteří odlétají, také poznaly ptáčka, který naopak přilétá na zimu k nám.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Karneval v MŠ - 24. ledna 2019 | vloženo: 01.02.2019, 10:57

Celý čtvrtek 24. 1. 2019 se nesl v duchu Karnevalu. Hned ráno děti přicházely do školky v různých maskách, jako jsou rytíř, beruška, kočička, králíček, Ninja a spousta dalších. Děti čekala barevně vyzdobená třída nejen jejich výrobky. Všichni se hned zajímali, za jakou masku přišli ostatní kamarádi, a když to hned nepoznali, tak hádali.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Lednové "Co se šustne v lese" - 2019 | vloženo: 21.01.2019, 17:43

Další z našich procházek lesem z cyklu „co se šustne v lese“ nás čekalo hned první pátek po návratu z Vánočních prázdnin do školky a to 11. ledna 2019. Počasí nám přálo a den byl jako z obrázků Josefa Lady.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Kouzlo adventu - Vánoční nadílka ve školce 2019 | vloženo: 08.01.2019, 17:06

Dne 20. Prosince, předposlední den ve školce před vánoci, nás čekal krásný den plný očekávání Ježíška.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vánoční vystoupení s dílničkami třídy Lvíčata | vloženo: 08.01.2019, 17:04

Vánoční vystoupení lvíčat se v letošním školním roce konalo ve čtvrtek 13. prosince 2018 od 16:30 hodin.Po skončení vystoupení byly pro rodiče s dětmi nachystány vánoční dílničky.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Kouzlo adventu II. Adventní čas | vloženo: 17.12.2018, 12:58

V rámci projektu Kouzlo adventu se děti seznámily se všemi znaky vánočního času a jejich významy jako např. adventní věnce a jaké můžeme mít, z čeho se vyrábí, Betlém, jmelí, vánoční stromeček, adventní kalendář atd. Všechno jsme si ukázali na obrázcích a také jsme se domluvili, že na vycházce budeme hledat, zda nějaké věnce či jmelí uvidíme.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vánoční vystoupení třídy Žabičky | vloženo: 17.12.2018, 12:57

Dne 11. Prosince se v naší mateřské škole konalo vánoční vystoupení třídy Žabiček, které bylo spojeno také s posezením a vánočními dílničkami.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Prosincové Co se šustne v lese | vloženo: 17.12.2018, 12:57

Když děti vyšly ze školky, hned je čekal první úkol. Bylo to zdobení stromečku sušeným ovocem a loji, aby ptáčci, kteří neodlétli do teplých krajin, měli přes zimu co jíst....

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Kouzlo adventu - Mikuláš, čert a anděl | vloženo: 17.12.2018, 12:56

Dne 5. Prosince jsme si celý den vyprávěli a tvořili v duchu Mikuláše, čertů a andílků, kteří nás dokonce přišli do školky navštívit

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Loutkové divadlo Šternberk v MŠ | vloženo: 02.12.2018, 12:44

Dne 29. Listopadu k nám do mateřské školky přijelo Loutkové divadlo Šternberk. Stejné divadlo jsme měli ve školce i v loňském roce, a protože se nám velmi líbilo, objednali jsme ho i letos. Čekali nás 3 pohádky, které byly provázeny písničkami, které si děti mohly zazpívat, společně s loutkami. Mezi jednotlivými pohádkami se zpívaly také lidové písničky. Viděli jsme tedy tři krásné pohádky – Hrnečku vař!, O Smolíčkovi a O zlaté rybce. Všechny pohádky sebou nesly ponaučení.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Co se šustne v lese - listopad 2018 | vloženo: 02.12.2018, 12:43

V pátek 16. 11. si děti obuly pevné boty, nasadily batůžky a opět se vydaly do lesa, aby zúročily poznatky z vycházek.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Den Sv. Martina | vloženo: 19.11.2018, 18:05

V pátek 9. listopadu 2018 jsme se ve školce seznamovali s tradicí dne Sv. Martina a jeho zvyky. Pro děti nejzajímavější činností bylo pečení svatomartinských rohlíčků s povidlovou náplní. Mňam!

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Muzikohrátky | vloženo: 07.11.2018, 7:28

Hned v pondělí 5. listopadu nás po víkendu čekalo ve školce překvapení. Přijela k nám paní s hudebními nástroji, ale ne jen tak ledajakými.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Drakiáda 2018 | vloženo: 07.11.2018, 7:27

S koncem října jsme v mateřské školce vypustili létající draky. Podzim je v plném proudu a s ním také stále ještě teplé počasí a tak byl nejvyšší čas k vypuštění našich dráčků.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

ŠKOLKIÁDA 2018 | vloženo: 15.10.2018, 16:07

Čtvrtek 4. 10. se nesl v duchu Olympijských her a těšení na odpolední ŠKOLKIÁDU aneb olympijské hry s rodiči. Myslím, že jsme si užily spoustu legrace a akce se vydařila a protáhla až do pozdního odpoledne.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Co se šustne v lese? Říjen | vloženo: 15.10.2018, 16:02

Děti se v letošním školním roce poprvé vypravily na cestu lesem s názvem "Co se šustne v lese". Každý měsíc budeme putovat po lese a plnit různé úkoly, dozvídat se nové informace a především si užívat čerstvého lesního vzduchu. V měsíci říjnu se děti zaměřily na poznávání stromů.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Výlet do Sluňákova | vloženo: 30.09.2018, 12:48

Děti z naší mateřské školky se dne 27. září vydaly na výpravu do Sluňákova. Do Sluňákova (Horka nad Moravou) jezdíme každý rok, protože se nám tam moc líbí a jsou tam pro děti krásné programy spojené s přírodou. Tentokrát jsme se vydali na dva venkovní - Dobrodružství užovky Žofky (předškoláci) a Podél vody do kouzelné hory (malošci).

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Společné hry s prvnáky | vloženo: 30.09.2018, 12:37

Dne 21. 9. 2018 navštívily děti z první třídy mateřskou školu a při této příležitosti se na školní zahrádce konaly společné pohybové hry s předškoláky.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vítání dětí do MŠ - 3. září 2018 | vloženo: 04.09.2018, 17:28

Letošní rok se poprvé uskutečnila akce zvaná „Vítání dětí do MŠ“. Hlavním důvodem společného slavnostního přivítání bylo hlavně to, že v MŠ nově vznikly smíšené heterogenní třídy. Dále byly pro děti připravená nová výzdoba a nové značky.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Výlet na statek do Penčic | vloženo: 09.07.2018, 13:38

Ve čtvrtek 24. května jsme si všichni pěkně přivstali a v 6:55 hodin jsme již odjížděli linkovým autobusem do Penčic. Po svačince jsme začali s prohlídkou stájí, kde se děti seznámily se všemi koni. Dále jsme si prohlédli králíky, slepice i prasata.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vystoupení Tygříků ke Dni matek | vloženo: 09.07.2018, 13:36

Vystoupení se konalo 10.5 2018 v 16:30 a bylo pojato jako „Cesta Afrikou“. Děti předvedly na toto téma básničky a písničky a dokonce i dva tanečky.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vystoupení Medvíďat ke Dni matek | vloženo: 09.07.2018, 13:35

Dne 15. května se uskutečnilo pro rodiče vystoupení ke dni matek. Děti nacvičily pásmo básní, tanečků a písniček, které bylo motivované jako jaro – všechno kvete.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Výlet do ZOO Lešná | vloženo: 01.07.2018, 20:25

Zvířata malá, velká, nebezpečná i ta na „potulení“. Tak přesně na tohle se děti těšily, když 20.6 nastupovaly do autobusu směr ZOO Lešná. Krásný areál plný vzrostlých stromů nás chránil před slunečními paprsky, a tak se děti mohly soustředit na prohlídku. Viděly zebry, opičky, papoušky, slony…

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Cesta na přehradu | vloženo: 01.07.2018, 20:23

Vydat se k přehradě, která je vypuštěná by se mohlo zdát přinejmenším zvláštní, ale opak je pravdou. Tento rok nás sužují neskutečná vedra, tak je příhodné, že si hodně povídáme o vodě.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Výlet do Kroměříže | vloženo: 21.06.2018, 13:52

Dne 31. 5. 2018 jsme se s dětmi vydali autobusem na výlet do Podzámecké zahrady v Kroměříži. Vystoupili jsme z autobusu a došli do zahrady, kde se děti občerstvily. Poté si první skupinku dětí vyzvedla paní Gábi (průvodkyně), která měla přichystaný vozík se spoustou zajímavých věcí. Po úvodu všem rozdala papírové dalekohledy, aby děti mohly důkladně pozorovat i to, co bylo vidět v dálce.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Výlet na statek do Penčic | vloženo: 21.06.2018, 13:51

Ve čtvrtek 24. května jsme si všichni pěkně přivstali a v 6:55 hodin jsme již odjížděli linkovým autobusem do Penčic. Po svačince jsme začali s prohlídkou stájí, kde se děti seznámily se všemi koni. Dále jsme si prohlédli králíky, slepice i prasata. Nejzajímavější byli pro děti koně. Paní Ilíková ze statku všechny děti povozila na koních a děti si to náramně užívaly.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vystoupení medvíďat ke dni matek | vloženo: 21.06.2018, 13:50

Dne 15. května se uskutečnilo pro rodiče vystoupení ke dni matek. Děti nacvičily pásmo básní, tanečků a písniček, které bylo motivované jako jaro – všechno kvete. Děti vystupovaly ve třech skupinkách – zahradníci – květiny a sluníčka. Zahradníci a sluníčka předvedly písničky a taneček, aby vzbudily semínka a vykvetly květiny. Květinky poté zazpívaly a zarecitovaly básničku.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vystoupení tygříků ke dni matek | vloženo: 21.06.2018, 13:49

Vystoupení se konalo 10.5 2018 v 16:30 a bylo pojato jako „Cesta Afrikou“. Děti předvedly na toto téma básničky a písničky a dokonce i dva tanečky.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Cvičná evakuace v MŠ | vloženo: 11.05.2018, 11:49

Dne 20. 4. 2018 se v MŠ Tršice konala cvičná evakuace. V 9:25 nám začalo hořet a my jsme se museli, co nejrychleji dostat ven. Zabralo nám to 1 minutu a 28 sekund. Po výběhnutí ze školky jsme už jen poslouchali a čekali na hasiče. Na školku hasiči namířili hadice a „požár“ uhasili.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Lékaři z Červeného kříže | vloženo: 11.05.2018, 11:48

V rámci týdne s integrovaným záchranným systémem, jsme ve školce čekaly návštěvu. Přijely k nám lékaři z Červeného kříže, kteří nám poskytli úžasný kurz o první pomoci.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Policie v MŠ | vloženo: 11.05.2018, 11:48

V rámci projektu integrovaného záchranného systému navštívil dne 9. 4. 2018 mateřskou školu policista. Děti obeznámil, jak správně se zachovat třeba při vloupání k nim do domu, kdyby byly doma samy. Jak by měly postupovat a na jaké číslo se dovolají. Poté se děti seznamovaly s nejdůležitějšími dopravními značkami - zákaz vjezdu, hlavní komunikace, dej přednost v jízdě, stop, semafor pro motorová vozidla a chodce.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Hasiči v MŠ | vloženo: 11.05.2018, 11:47

Dne 18.dubna jsme v mateřské škole přivítali doprovolné paní hasičky z naší obce Tršice vrámci týdne Integrovaného záchranného systému. Děti si vyzkoušely a osahaly hasičské vybavení, dozvěděly se, co vše potřebují hasiči ke své práci a také si zopakovaly číslo, které by volaly děti v případě požáru.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Velikonoční týden | vloženo: 16.04.2018, 17:40

Poslední březnový týden proběhl v mateřské škole v duchu Velikonoc, jehož součástí byly také velikonoční dílničky v úterý 27. března. Celý předvelikonoční týden byl pojat jako barevný - děti chodily oblečené v barvách na dané dny. Pondělí bylo modré, úterý žluté, středa škaredá – šedá/černá a čtvrtek zelený. Děti opravdu společně s rodiči dodržovaly barvy daných dní.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Návštěva z čokoládovny | vloženo: 16.04.2018, 17:38

V pondělí 12. 3. 2018 k nám zavítala návštěva z čokoládovny. Akce byla pro třídu Tygříků i Medvíďat. Téma bylo výroba čokolády a druhy čokolády. Dětem byla představena výroba čokolády od úplného počátku. Od čokoládových bobů, až po přímo hotový produkt, který děti mohly ochutnat. Výroba čokolády byla doprovázena tematickými obrázky, které byly dětem vysvětleny tak, aby celý proces výroby pochopily.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Týden s knihou | vloženo: 26.03.2018, 13:21

„Dobré ráno kamarádi, knížky máme všichni rádi.“ Jak všichni vědí březen, je měsíc knihy, a tak jsme si to s dětmi z mateřské školy připomněli. Celý týden se nesl ve znamení knih a toho jak se ke knihám máme správně chovat. Děti se během celého týden dozvěděly, jak vlastně taková kniha vzniká, kdo se podílí na tom, aby se kniha dostala do tisku, a kdo dodává knihám jejich krásné obrázky.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Pevnost poznání Olomouc | vloženo: 26.03.2018, 13:21

S dětmi z medvíďátek jsme měli v Pevnosti poznání přichystaný program s tématem „Koloběh vody“. Děti se dozvěděly o tom, odkud se voda bere, kam putuje i o tom, že se voda vypařuje. Společně jsme také zopakovali roční období a také, co se třeba v zimě stane s vodou. Děti se dozvěděly, že se voda vyskytuje také v mlze. Nakonec jsme navštívili vědeckou výtvarnou dílnu, kde jsme si celý koloběh vody vyrobili. Jako bonus nám paní animátorka ukázala planetárium, kde jsme se podívali také na program „Planety ve vesmíru“. Děti byly nadšené také ze zisku mnoha nových poznatků.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Planetárium Morava | vloženo: 26.03.2018, 13:20

Dne 20. 2. přijelo do Tršic pojízdné Planetárium, kterého se zúčastnily i děti z mateřské školy. V tělocvičně druhého stupně ZŠ na nás čekala obrovská nafouknutá kopule. Děti překonaly strach a vešly dovnitř. V planetáriu měly nachystané karimatky a každý měl za úkol si lehnout na záda.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Pohádkový karneval | vloženo: 26.03.2018, 13:19

„Dobré ráno, dobrý den, do masek se převlečem.“ Tak tímto pozdravem jsme se v naší školce v pátek 16. 2. 2018 vítali s každým, kdo přišel. Ale nebyl to jen tak někdo, naši školku navštívily princezny z Ledového království, jedna Šípková Růženka, víly, včelička, jeden Spider-man, rytíř, celá banda pirátů s kapitánem a pirátkou s papouškem a dokonce i dva ochránci zákona v podobě Batmanů. Nebyli to však opravdové pohádkové bytosti, ale naše děti převlečené do masek. Některé by člověk ani nepoznal. Ve školce se totiž toho dne konal Karneval.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Malá technická univerzita | vloženo: 26.03.2018, 13:19

V úterý 6. 2. 2018 k nám zavítala návštěva z Malé technické univerzity. Akce byla pro třídu Tygříků i Medvíďat. Téma bylo Architektura, paní se představila jako architektka, která připravuje plány pro stavbu rodinných domů, panelových domů apod.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Divadlo hudby | vloženo: 30.01.2018, 11:23

Dne 23. ledna jsme se s dětmi vypravili na výlet do olomouckého Divadla hudby na Pohádky pro malé rošťáky.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Maňáskové divadlo | vloženo: 30.01.2018, 11:23

V pondělí 8. ledna nás čekal krásný start do nového týdne, protože k nám do školky zavítalo maňáskové divadlo ze Šternberka. Pro děti byly nachystané tři krásné pohádky – O veliké řepě, O prasátku s kterým si nechtěl nikdo hrát a poslední O třech kůzlátkách. Děti moc bavilo, že se k nim maňásci obraceli a ptali se jich na různé otázky, čili je vtahovali do příběhu – Kdo teď příjde pomoci babičce a dědečkovi? Co musí zvířátka udělat s prasátkem, aby si s ním mohla hrát?

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vánoční vystoupení Madvíďat | vloženo: 30.01.2018, 11:20

V úterý 19. prosince, v krásný předvánoční podvečer, děti z Medvíďátek konečně rodičům a prarodičům, sourozencům či tetičkám a strýčkům ukázaly své Vystoupení sněhových vloček. S dětmi jsem jednotlivé části besídky trénovala poměrně dlouho a dětem se opravdu vše povedlo, takže jsme se dočkali velikého potlesku a ocenění ze strany rodičů.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Malování s panem Dostálem | vloženo: 30.01.2018, 11:19

Je už skoro tradicí, že vždy v lednu k nám do školky zavítá návštěva. A není to ledajaká návštěva, je to všemi oblíbený malíř pan Dostál. Děti se ho už od rána nemohly dočkat a radostně si povídaly o tom, jaké pak obrázky si pro ně letos pan malíř připraví. Úderem deváté hodiny pan malíř zaklepal na dveře a všem bylo jasné, že se chystá veliká zábava.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Kouzlo adventu v MŠ | vloženo: 30.01.2018, 11:18

Poslední čtyři pondělí před Štědrým dnem se v mateřské školce uskutečnil projekt s názvem Kouzlo adventu. Jeho smyslem bylo dětem přiblížit především tradici Vánoc, zvyky a také navodit příjemnou předvánoční atmosféru.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vítáme sv. Martina a lampionový průvod | vloženo: 04.12.2017, 6:51

Dne 10. listopadu jsme se snažili ze všech sil v mateřské škole přivolat sv. Martina. Už od rána se děti těšily na lampiónový průvod, který proběhl ve stejný den.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Drakiáda | vloženo: 04.12.2017, 6:49

Dne 24. 10. jsme v mateřské škole měli projekt s názvem Drakiáda. Od brzkého rána, kdy se začaly děti scházet, jsme např. skládali dráčky z přírodnin, stavěli dračí slůj ze všeho možného, tancovali na písničku Draka bolí zub a taky jsme si dráčky namalovali. Později paní učitelky dětem přečetly pohádku O pyšném drakovi a později jsme si o něm zazpívali písničku.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Výlet do Sluňákova | vloženo: 30.10.2017, 7:36

Dne 12. října jsme se vypravili do Sluňákova, kde jsme byli s dětmi i minulý rok, a moc se nám tam líbilo. Pro děti jsme měli objednané dva programy – pro mladší medvíďátka program „Mravenečkové“ a pro starší děti program „Křížem krážem pavoučím světem“.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Olympijské hry - školkiáda | vloženo: 30.10.2017, 7:31

Začátek října měl být ve školce v Tršicích ve znamení Olympijských her – Školkiády. Nakonec se nám jeden sportovní den kvůli počasí protáhl až do poloviny října, ale o to více jsme si to všechno užili.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Od zrníčka k chlebu | vloženo: 30.10.2017, 7:30

Dne 20. září 2017 k nám do školky přijela paní Pacovská s programem „Od zrníčka k chlebu“. Děti se zprvu dozvěděly všechny zajímavé informace o druhu obilí. Zábavnou a hravou formou jim paní Pacovská objasnila, jak se takové obilí pěstuje a sklízí.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Výlet do Penčic | vloženo: 17.07.2017, 11:21

Dne 22. června 2017 jsme si museli přivstat, protože se vyráželo linkovým autobusem hned před sedmou hodinou ranní. Děti ale nedávaly únavu či nevyspání zdát a energicky s batůžkem se těšily na koně. V Penčicích nás totiž čekala paní Ilíková, která nás mile uvítala na svém statku.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vojenským pochodem na přehradu | vloženo: 17.07.2017, 11:16

Tluče bubeníček, tluče na buben. A svolává dětí, děti pojďte ven. Ať je slunce, nebo mraky, zahrajeme si na vojáky. Hola, hola hej, nikdo nemeškej. A tak jsme ve školce nemeškali a v úterý 20. června se s dětmi vydali vojenským pochodem na přehradu.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

ZOO Olomouc | vloženo: 26.06.2017, 7:46

Tak jako každý rok i letos jsme se s dětmi vydali na výlet do ZOO v Olomouci. Počasí nám přálo, bylo pro výlet ideální. Ráno před školkou jsme s batůžky plni očekávání vyhlíželi autobus, který nás dovezl až k zoologické zahradě.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Kvaky, kvak, jde sem čáp | vloženo: 26.06.2017, 7:45

Opravdu žáby kvákají nebo vydávají i jiné zvuky? Viděli jste někdy modrou žábu? Které nohy vyrostou malým žabkám jako první? Mají žáby taky někdy ocas? To jsou jen některé z otázek, na které nám pomohl najít odpovědi výukový program. Kvaky kvak, jde sem čáp.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Pohádková cesta | vloženo: 26.06.2017, 7:44

Jak jinak oslavit Den dětí, než s pořádně velkou partou dětí. A proto jsem si ve středu 7. 6. k nám na školní zahrádku pozvali také děti z prvního stupně naší ZŠ. Pro všechny děti byla připravena speciální pohádková cesta s úkoly.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Tršice - moje obec | vloženo: 26.06.2017, 7:43

V úterý 6. června, bylo kolem tršické mateřské školy velice rušno. Konala se již druhá akce s názvem Tršice - moje obec, která má za úkol prověřit znalosti a zdatnost nejen dětí ze školky, ale také jejich rodičů.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Květnová zahrada Kroměříž | vloženo: 26.06.2017, 7:43

Na Mezinárodní den dětí jsme si ve školce pro naše děti připravily speciální program. Ve čtvrtek ráno jsme si sbalili batůžky a autobusem se vydali na cestu do Kroměříže. Naším cílem byla Květná zahrada v Kroměříži.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Zápis do MŠ | vloženo: 26.06.2017, 7:42

Den po státním svátku, 9. května 2017, přišlo do mateřské školy velké množství maminek, tatínků a jejich dětí. Všichni měli společný cíl, přihlásit své dítě do naší školky.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Tečka za školním rokem | vloženo: 13.06.2017, 10:05

SRPŠ při ZŠ a MŠ Tršice Vás srdečně zve na Tečku za školním rokem v pátek 23.6.2017 v 17:00 hodin.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Dopravní projekt | vloženo: 30.05.2017, 10:10

V úterý 16. května 2017 se v mateřské škole uskutečnil projekt s názvem „Pozor, svítí červená“. Projekt měl za cíl dětem zopakovat správné chování na přechodu, při pohybu na silnici, hlavně, po které straně se správně chodí a v neposlední řadě poznávání značek.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vystoupení Tygříků s posezením ke Dni matek | vloženo: 23.05.2017, 8:31

Ve čtvrtek 11. května 2017 se ve třídě Medvíďat konalo vystoupení ke Dni matek. Děti měly krásně nacvičené vystoupení, ve kterém předvedly, co všechno se naučily.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Integrovaný záchranný systém | vloženo: 23.05.2017, 8:30

A bylo po prázdninách, děti se vrátily do školky s úsměvem a plné elánu a natěšené na návštěvy, které nás čekají. Hned v úterý, první den po prázdninách do naší školky zamířila policejní hlídka dálniční policie Doloplazy.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Čarodějnice | vloženo: 23.05.2017, 8:29

Na konci dubna do školky místo dětí přicházeli čarodějnice a čarodějové ověšeni pavučinkami, pavouky a myšičkami. Ve školce se tancovalo, vyráběly se čarodějnické prsty z lineckého těsta, tvořily se čarodějnice a hlavně se čarovalo - věštilo se z „křišťálové koule“ a vařil se kouzelný lektvar.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Stavitelé mostů | vloženo: 16.05.2017, 7:14

Ve středu 12. dubna k nám do školky přijela paní z malé technické univerzity MUNI. Děti se moc těšily na její příjezd. Na začátku jsme si vyslechly obrázkový příběh o králi Karlu IV. Dozvěděli jsme se, že tenhle významný český král dal postavit Karlův most a Karlštejn. Celý projekt se točil okolo Karlova mostu. Děti si zahrály na pilíře a na krále a vhazovaly vajíčka do „cihel“ a pomocí dramatizace dětí jsme si alespoň nastínili, jak stavba probíhala.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Preventální dentální program v MŠ | vloženo: 16.05.2017, 7:13

Dne 22. března 2017 nás v mateřské škole navštívily studentky UP Olomouc a udělaly nám hodinový projekt o tom, jak si správně čistit zoubky. Děti měly za úkol si na tento den přinést do školky zubní kartáčky, aby si i prakticky vyzkoušely správnou techniku čištění.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Dobrodružná cesta vesmírem | vloženo: 21.03.2017, 10:08

Březnové počasí je nevyzpytatelné. Zima se pomalu vzdává své vlády, ale jarní sluníčko ještě nemá takovou sílu, aby se dalo dovádět s dětmi venku. A tak jsme se s dětmi rozjely za jinou zábavou. Naším cílem se stal Komplex Galaxie ve Zlíně.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Sférické kino Polaris | vloženo: 21.03.2017, 10:06

Dne 15. 2. 2017 jsme měli s dětmi možnost navštívit sférické kino na 1. stupni základní školy. Pohádka byla o ledním medvědovi a tučňákovi. Pan průvodce nás obeznámil s fungováním nafukovacího kina. Poté nás všechny uvedl dovnitř a poprosil děti, aby se usadily na zem a na nic nesahaly. Aby děti dobře viděly na plátno, musela být tma.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Karneval | vloženo: 21.03.2017, 7:58

Ve čtvrtek 9. února přicházeli už od brzkých ranních hodin do školky místo dětí princezny, kovbojové, víly, čarodějové … měli jsme totiž karneval.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

O líných strašidlech | vloženo: 21.03.2017, 7:57

V úterý 2. února jsme se vypravili na výlet do olomouckého Moravského divadla. Autobus nás i přes velký nával sněhu dopravil do cíle. Pohádka se jmenovala O líných strašidlech. Všichni jsme se usadili na sedadla, která byla v první řadě, a všechny děti krásně viděly na představení.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Malování s panem malířem Dostálem | vloženo: 09.02.2017, 8:17

Hned druhý lednový týden jsme ve třídě Tygříků přivítali pana malíře Dostála, který nás přijel naučit malovat zvířátka. Ale nebylo to jen tak obyčejné malování, malovali jsme totiž zvířátka z různých koutů světa.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Kouzlo Adventu | vloženo: 31.01.2017, 10:14

Vánoční čas v Tršicích letos odstartovalo rozsvícení vánočního stromečku. Již na konci listopadu děti ze Základní školy a Mateřské školy Tršice rozsvítily nádherný stromeček zvoláním „Stromečku, stromečku, rozsviť se“. Po čertovském tanečku, písni Vánoce jsou tu v podání skvělých malých sólistů, Vánoční písničky a koledy Štědrý večer nastal, si děti samy vyzkoušely roli prodavače a prodavačky.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vánoční vystoupení třídy Tygříků s posezením a vánočními dílničkami | vloženo: 31.01.2017, 10:14

Štědrý večer nastal ... v Mateřské škole Tršice ve třídě Tygříků to bylo 15. 12. 2016 odpoledne. Děti si do školky pozvaly kamarády z lesa – mravenečky. Mravenečci pracovali, pomáhali si, radovali se, odpočívali, dokud nezjistili, že právě dnes je Štědrý den. Vzpomněli si na to, že již chodili čerti a poté již plnými doušky oslavovali tento kouzelný čas.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vánoční vystoupení s posezením a vánoční dílničkou Medvíďata | vloženo: 31.01.2017, 10:13

Jak už to bývá, jako každý rok se v prosinci koná vánoční vystoupení dětí ze školky. Dětičky pilně trénovaly již od listopadu, a tak se mohla naše školka jednoho prosincového odpoledne proměnit na školku čertovskou. A nejen školka se proměnila v peklo. V takové malé pekelníky se proměnily i naše dětičky.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Vítáme Sv. Martina a lampionový průvod | vloženo: 31.01.2017, 10:12

V kalendáři pátek 11. listopadu nám prozrazoval, že přijel Martin na bílém koni. A začal náš projektový tematický den, který končil až za tmy, kdy jsme si lucerničkami posvítili na průvod v čele se sv. Martinem na bílém koni.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Ježčím krokem, celý rokem | vloženo: 31.01.2017, 10:11

Ve čtvrtek 20. října jsme měli ve školce vzácnou návštěvu. Navštívila nás paní Pacovská. A nebyla sama, přinesla s sebou dva malé kamarády. Ale vše pěkně popořádku. Je podzim, padá listí, vítr fouká, občas zaprší a zvířátka se pomalu chystají na zimu, některá k zimnímu spánku. A jedno takové zvířátko přišlo navštívit i naši školku.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Dopravní hřiště | vloženo: 31.01.2017, 10:10

Dne 16. a 23. listopadu se Tygříci zúčastnili výuky na dopravním hřišti v tělocvičně druhého stupně ZŠ. Při příchodu do tělocvičny si děti poslechly dopravní pohádku, kterou jim převyprávěl pán ze sdružení Semafor z Olomouce.

stáhnout přiložený dokument (PDF)

Správce, ZŠ a MŠ Tršice, příspěvková organizace, jmenoval pověřence pro ochranu osobních údajů ve smyslu čl. 37 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jako "GDPR").

Funkci pověřence pro ochranu osobních údajů pro Správce vykonává společnost Schola Servis GDPR, s.r.o., IČ: 04223748. Osoba určená pro jednání za pověřence je pan JUDr. Ing et Ing. Roman Ondrýsek, Ph.D., MBA.